Co potřebuje dítě do MŠ

Co potřebuje dítě do mateřské školy

Do třídy:

- Pohodlné oblečení, nejlépe s kapsičkou na kapesník.

- Klasické bačkory s pevnou patou bez zavazování (pantofle a boty typu crocs nejsou z důvodu bezpečnosti v MŠ povoleny).

Na zahradu:

- Pohodlné oblečení vhodné na zahradu, které odpovídá aktuálním klimatickým podmínkám, nejlépe starší, které mohou děti umazat, eventuálně poškodit.

- Vhodnou obuv odpovídající velikosti nohy dítěte, (děti zde jezdí na odrá-žedlech, vozítkách, mohou tedy boty odřít).

- Gumáky, pláštěnku (deštník děti v MŠ z bezpečnostních důvodů nemohou používat).

- Pokrývku hlavy.

- Vždy mají děti jedno oblečení na zahradu a druhé na cestu domů (nemůžeme cestovat autobusem ve špinavém či mokrém oblečení).

Dále:

- Pro zajištění pitného režimu si každé dítě přinese svůj vlastní hrníček (z umělé hmoty s ouškem), který si pozná.

- Pokud si přejete, aby si dítě po obědě čistilo zuby, dejte mu do školky kelímek a zubní kartáček (je nutné během roku obměňovat).

- Pyžamko, noční košilku.

- Především mladší děti by měly mít ve školce rezervní oblečení pro případ ušpinění (náhradní tričko, tepláky, punčocháče, ponožky, spodní prádlo)

- Děti s dlouhými vlásky chodí upravené tak, aby jim vlasy nepřekážely při hrách či činnostech a neničily dětem zrak.

- V období, kdy mohou děti promoknout (při zimních hrách), je dobré mít v MŠ náhradní oblečení (rukavice, ...).

- Děti dojíždějící autobusem potřebují batůžek.

Co do MŠ nepatří

- Náušnice dávejte dětem malých rozměrů, aby nedošlo ke zranění dítěte.

- Není vhodné nosit prstýnky, řetízky a jiné ozdoby na krku – opět hrozí nebezpečí úrazu vašeho dítěte, ale i dítěte cizího.

- Za ztrátu všech těchto předmětů (i malých náušnic) MŠ nenese zodpovědnost.

- Pozor na bonbony a žvýkačky (a jiné drobné předměty) – nenechávejte je dětem v batůžku či v bundě, mohou je vdechnout.